Συνεχίζει στον πάγκο της Γέρας ο Φώτης Κοκκινέλλης

Συζητήσεις σχετικές με την περιοχή της Γέρας.
Απάντηση
Στέλιος Ε. Παππάς
Συγγραφέας
Δημοσιεύσεις: 12130
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 10:16 am
Τοποθεσία: Παππάδος Γέρας

Συνεχίζει στον πάγκο της Γέρας ο Φώτης Κοκκινέλλης

Δημοσίευση από Στέλιος Ε. Παππάς »

     ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

     Μαζί θα πορευτούν και την νέα ποδοσφαιρική χρονιά ο Φώτης Κοκκινέλλης και η Αναγέννηση Γέρας,
καθώς οι δυο πλευρές συμφώνησαν να συνεχίσουν την συνεργασία τους που ξεκίνησε πέρυσι τον χειμώνα.
Ο Κοκκινέλλης είχε αναλάβει την ομάδα της Γέρας 2 μήνες πριν το τέλος της περσινής χρονιάς,
οδηγώντας την στην θέση του πρωταθλήματος.

     Αυτή είναι η τρίτη φορά που ο έμπειρος τεχνικός
θα καθίσει στον πάγκο των Γεραγωτών μετά το 2009 όταν είχε κατακτήσει το πρωτάθλημα
(την χρονιά που η Αναγέννηση εξασφάλισε την συμμετοχή της στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα,
αλλά δεν κατέβηκε να αγωνιστεί) και το 2007 όταν είχε τερματίσει πίσω από την πρωταθλήτρια
τότε ΑΕΛΚ.

     Ο Φώτης Κοκκινέλλης μιλώντας στα "Νέα της Λέσβου" τόνισε ότι στόχος της ομάδας
είναι η κατάκτηση του πρωταθλήματος: «Θα ήθελα να ευχαριστήσω την διοίκηση της Γέρας για την εμπιστοσύνη
πον έδειξε προς το πρόσωπό μου. Στόχος μας φέτος είναι η κατάκτηση του πρωταθλήματος με μια ομάδα
που καλύπτει απόλυτα τις απαιτήσεις και τις φιλοδοξίες μου, να εργαστώ στο πιο υψηλό επίπεδο στην Α' Τοπική.
Ευελπιστώ ότι με την βοήθεια της διοίκησης, των συνεργατών μου, αλλά και του φίλαθλου κόσμου της Γέρας
που "διψά"για ποδόσφαιρο να καταφέρουμε να πετύχουμε τον στόχο μας».

     Η προετοιμασία της Αναγέννησης θα ξεκινήσει αρχές Αυγούστου.

«ΤΑ ΝΕΑ της Λέσβου» 19-7-2012 - Στρατής Τσιντώτας
Στέλιος Ε. Παππάς
Απάντηση