ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟΥ ΓΙΑ ΓΕΡΑ

Τα νέα για όσους ασχολούνται με τα αγροτικά
Απάντηση
ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΒΑΦΕΙΑΔΗ
Επισκέπτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2019 8:52 pm

ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟΥ ΓΙΑ ΓΕΡΑ

Δημοσίευση από ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΒΑΦΕΙΑΔΗ »

Αγαπητοί συμπατριώτες και συμπατριώτισσες, ζητώ την βοήθειά σας για να μπορέσω να φέρω εις πέρας το δύσκολο έργο της επαναοριοθέτησης των ελαιοκτημάτων για τις περιοχές Παππάδου και Μεσαγρού , έργο που σύντομα θα μου ανατεθεί από την ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ. Η καθυστέρηση της υπογραφής οφείλεται σε καθαρά τυπικούς λόγους που έχουν σχέση με την έγκριση του Προϋπολογισμού της Υπηρεσίας.
Το συνολικό έργο του Επαναπροσδιορισμού των ορίων των ακινήτων για την Λέσβο, έχει χωρισθεί σε δύο μελέτες την μελέτη με την ονομασία «ΕΠΑΝ Ε1-02» που αφορά τον ΠΑΠΠΑΔΟ και τον ΜΕΣΑΓΡΟ κ την «ΕΠΑΝ Ε1-01» και αφορά όλες τις υπόλοιπες "αγροτικά" χαρακτηρισμένες περιοχές του ΠΑΛΑΙΟΚΗΠΟΥ, ΠΛΑΚΑΔΟΥ, ΚΑΤΩ ΤΡΙΤΟΥΣ, ΜΟΡΙΑ, ΛΟΥΤΡΑ, ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ, ΑΛΥΦΑΝΤΑ, και ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ. Η μεν Ε1-02 θα υπογραφεί από εμένα δηλ. την ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΒΑΦΕΙΑΔΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, η δε Ε1- 01 από γραφείο με έδρα την Θεσσαλονίκη. Θα λειτουργήσει κοινό γραφείο εξυπηρέτησης και για τις δυο μελέτες κοντά στον Άγιο Θεράποντα στην Μυτιλήνη επί των οδών Αρίωνος και Ευνίκης 2, στο ισόγειο του κτιρίου. Στο σημείο αυτό θα τονίζω, γιατί ήδη πολλές φορές έχω ερωτηθεί, ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ, και όλη η αμοιβή μας καλύπτεται από την ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ.
Ξέρω ότι έχουμε να λύσουμε πολλά θέματα με ειδικές λεπτομέρειες που αφορούν την πορεία του έργου, θέματα που θα λυθούν μετά από συνεννόηση με τους επιβλέποντες του έργου, και θα σας ανακοινώνονται άμεσα μέσω των αναρτήσεων μου.
Η επιτυχία του έργου βασίζεται στην ενεργό παρουσία των ιδιοκτητών κατά την περίοδο που θα εκτελούνται οι μετρήσεις στο ύπαιθρο, οι οποίοι πρέπει να υπογράφουν το έντυπο αυτοψίας του ακινήτου τους και να συνυπογράφουν αντίστοιχα ως όμοροι ιδιοκτήτες σε αντίστοιχο έντυπο, για την σύμφωνη και ορθή υπόδειξη των ορίων των ελαιοκτημάτων τους. Προκειμένου να ειδοποιηθούν για την ημέρα και ώρα της αυτοψίας που τους αφορά θεωρείται απαραίτητη η επικαιροποίηση των στοιχείων επικοινωνίας των δηλ. τηλέφωνο σταθερό , κινητό, email.
Για την περιοχή Παππάδου και Μεσαγρού μπορείτε από τώρα να επικοινωνείτε με το γραφείο μου στα τηλέφωνα 2109582377, 6944629606 ή στο email: epanm2@gmail.com αναφέροντας ονοματεπώνυμο – όνομα πατρός –όνομα μητρός, τα στοιχεία επικοινωνίας τους, και το τοπωνύμιο της περιοχής που βρίσκονται τα ελαιοκτήματα.
Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον κ Στέλιο Παππά για την πόρτα που μου άνοιξε καθώς επίσης και τον Παγγεραγωτικό Σύλλογο Αθηνών, την Πρόεδρο του Αντιόπη Ζαφειρέλλη, τον κ. Μιχάλη Γαβάνα που με περιέβαλαν με αγάπη και κατανόηση.
Θα τα ξαναπούμε σύντομα.

ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΒΑΦΕΙΑΔΗ
Αγρ. Τοπογράφος Μηχ. Ε.Μ.Π.
Απάντηση