Γεραγώτισσα, η νέα συνεργάτιδα τής εφημερίδας «Τα ΝΕΑ της ΛΕΣΒΟΥ»

Συζητήσεις σχετικές με την περιοχή της Γέρας.
Απάντηση
Στέλιος Ε. Παππάς
Συγγραφέας
Δημοσιεύσεις: 12124
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 10:16 am
Τοποθεσία: Παππάδος Γέρας

Γεραγώτισσα, η νέα συνεργάτιδα τής εφημερίδας «Τα ΝΕΑ της ΛΕΣΒΟΥ»

Δημοσίευση από Στέλιος Ε. Παππάς »

Β.  Κουρσουμπά.jpg
Β. Κουρσουμπά.jpg (1.94 KiB) Προβλήθηκε 1657 φορές
     Άλλη μια νέα συνεργασία

     Η νέα σεζόν ξεκίνησε από τον προηγούμενο μήνα για τα «ΝΕΑ της ΛΕΣΒΟΥ» και μαζί της ξεκινούν και οι νέες συνεργασίες για την εφημερίδα μας.

     Μετά τη συνεργασία της Κατερίνας Κονχάρα με τη σελίδα «Είναι στη Μόδα» που ξεκίνησε τη Δευτέρα και θα δημοσιεύεται την πρώτη Δευτέρα κάθε μήνα, σήμερα υποδεχόμαστε την Βάσω Κουρσουμπά, που θα μοιράζεται στο εξής τη σελίδα της αρθρογραψίας κάθε δεύτερη Πέμπτη με τον Οικονομολόγο - Νομικό, Δημήτρη Στουρνάρα.

     Η Βάσω είναι Πτυχιούχος του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης της Ρόδου, κόρη του Υποστράτηγου ε.α. της ΕΛ.ΑΣ. - πρώην Αστυνομικού Διευθυντή Λέσβου, Δημήτρη Κουρσουμπά και της Εκπαιδευτικού, Μαρίας Ευαγγελινού.

     Της ευχόμαστε αστείρευτη έμπνευση για την, ομολογουμένως, ενδιαφέρουσα και με αμεσότητα αρθρογραφία της που μας «κράτησε» από την πρώτη μέχρι την τελευταία γραμμή όταν τη διαβάσαμε χθες πρώτοι κατά το στήσιμο της σελίδας 18.

     Για όλους εσάς, τους αναγνώστες μας, τι άλλο από καλή ανάγνωση!


     «Τα ΝΕΑ της ΛΕΣΒΟΥ» | 05.10.2017

======================================================

     Πάντα εκτιμούσα -κι εκτιμώ- τους συμπολίτες μου που ορθογραφούν, ενυπόγραφα. Κι όπως είναι, φυσικό, περισσότερο τους καλούς συναδέλφους και συγχωριανούς μου.

     Κι η νέα συνεργάτιδα τής έγκριτης εφημερίδας, με επικεφαλής της τον κοντοχωριανό μου, κ. Στρατή Σαμιώτη, είναι δασκάλα και κόρη τού συγχωριανού μου, πρώην Αστυνομικού Διευθυντή κ. Δημήτρη Κουρσουμπά και τής φιλολόγου, κ. Μαρίας Ευαγγελινού, από το αγαπημένο μου χωριό, τον Παλαιόκηπο.

      Είναι αλήθεια ότι εντυπωσιάστηκα διαβάζοντας το πρώτο άρθρο της, με τον τίτλο:« Μην με ξεχνάς», στην πράγματι πολύ ενδιαφέρουσα στήλη: «Χρόνου φείδου». Αξίζει να το διαβάσετε!

      Βάσω, έχεις όλες τις προϋποθέσεις να ξεχωρίσεις, όχι μόνο στον τοπικό Τύπο αλλά και στον αθηναϊκό!
Στέλιος Ε. Παππάς
Απάντηση