Κρητικός ιερέας: Συγχαρητήρια στον γιο μου! Δεν πέρασε Πουθενά! Μπράβο που «απέτυχε»

Συζητήσεις σχετικές με θέματα εκπαίδευσης.
Απάντηση
Στέλιος Ε. Παππάς
Συγγραφέας
Δημοσιεύσεις: 12109
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 10:16 am
Τοποθεσία: Παππάδος Γέρας

Κρητικός ιερέας: Συγχαρητήρια στον γιο μου! Δεν πέρασε Πουθενά! Μπράβο που «απέτυχε»

Δημοσίευση από Στέλιος Ε. Παππάς »

     Με ένα κείμενο που συγκινεί, ένας ιερέας από την Κρήτη δίνει κουράγιο και παράλληλα εκφράζει την αγάπη για τον γιο του που δεν κατάφερε να περάσει σε καμία σχολή, από την διαδικασία των Πανελλαδικών εξετάσεων
π. Χαράλαμπος.jpg
      25.8.2017 | news247

     Ο π. Χαράλαμπος Παπαδόπουλος γεννήθηκε στο Ηράκλειο και σήμερα ζει στη νότια Κρήτη, στο χωριό Πύργος. Ο ίδιος με μια ανάρτησή στο facebook που έγινε viral, εκφράζει την αγάπη για τον γιο του που δεν κατάφερε να περάσει σε καμία σχολή και αναφέρει ότι νιώθει περήφανος όχι μόνο για τις επιτυχίες του γιου του αλλά και στις φαινομενικές ήττες του, "γιατί αγαπώ αυτό που είσαι και οχι εκείνο που ήθελε ο εγωισμός μου να είσαι".

     "Σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα των Πανελληνίων εξετάσεων 2017. Συγχαρητήρια στον τρίτο γιό μου τον Αλέξανδρο!!! Δεν πέρασε Πουθενά!!! Μπράβο που "απέτυχε". Μια χαρά. Κι αν πετύχαινε πάλι μπράβο θα του έλεγα γιατί ήθελε πολύ την σχολή της Πληροφορικής. Αλλά και τώρα που δεν τα κατάφερε, είναι όλα όμορφα. Και είμαι το ίδιο περήφανος γι αυτόν, και στην επιτυχία μα ιδιαιτέρως στην αποτυχία του", αναφέρει μεταξύ άλλων και σημειώνει πως "οι μεγάλες στιγμές στην ζωή μας συγγενεύουν με μεγάλες ατυχίες και αποτυχίες'. [...]


     Σχετικά δημοσιεύματα

     Γέρα: Οι 43 νέες φοιτήτριες και νέοι φοιτητές μας

     • Πανελλαδικές 2017 - Αυτοί είναι οι επιτυχόντες μαθητές τής Λέσβου - Όλα τα ονόματα
Στέλιος Ε. Παππάς
Απάντηση