Τα ονόματα των 50 πρώτων ανά κατεύθυνση και ομάδα

Συζητήσεις σχετικές με θέματα εκπαίδευσης.
Απάντηση
Στέλιος Ε. Παππάς
Συγγραφέας
Δημοσιεύσεις: 12108
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 10:16 am
Τοποθεσία: Παππάδος Γέρας

Τα ονόματα των 50 πρώτων ανά κατεύθυνση και ομάδα

Δημοσίευση από Στέλιος Ε. Παππάς »

Γυμνάσιο-Λύκειο.jpg
     Διεκδικούν τα όνειρά τους!

     «ΕΜΠΡΟΣ» | 11|07|2017


     • Αριστούχοι και πρώτοι των ΓΕ.Λ μιλούν στο «Ε»

     Άγγιξαν την κορυφή σε μαθήματα κατεύθυνσης, άλλοι αριστούχοι, οι περισσότεροι πρώτοι και πρώτες στη βαθμολογία των Γενικών Λυκείων από όπου προέρχονται. Με τα λίγα στοιχεία που δόθηκαν αργά χτες το μεσημέρι και τη συνεργασία κάποιων διευθυντών και εκπαιδευτικών, αλλά και αρκετής έρευνας, κατορθώσαμε να επικοινωνήσουμε μαζί τους και να τους παρουσιάσουμε στο σημερινό ρεπορτάζ, φιλοξενώντας τις δηλώσεις τους. […]

     Οι 50 πρώτοι συνολικά [...]

-----------------------------------------------------------------

     Πανελλαδικές 2017 Αυτά είναι τα ονόματα των 50 πρώτων στη Λέσβο

     Δευτέρα, 10/07/2017


     16η ΠΑΠΟΥΤΣΑΝΗ ΤΑΞΙΑΡΧΟΥΛΑ-ΣΥΜΕΩΝΗ | Πατρώνυμο: ΙΩΑΝΝΗΣ |Μόρια: 18496 | ΓΕ.Λ ΓΕΡΑΣ | Ομάδα Προσανατολισμού: Θετικών Σπουδών

     ΓΕ.Λ Γέρας
Τ.  Παπουτσάνη.jpg
Τ. Παπουτσάνη.jpg (26.36 KiB) Προβλήθηκε 1780 φορές
     Ταξιαρχούλα-Ιωάννα Παπουτσάνη

     Πρώτη από το Γενικό Λύκειο Γέρας και σε πολύ καλή βαθμολογία σε παλλεσβιακό επίπεδο με 18.496 μόρια, είναι η Ταξιαρχούλα-Ιωάννα Παπουτσάνη. «Είχα μια δύσκολη χρονιά με άγχος. Οι βαθμοί μου δεν είναι προϊόν διαβάσματος μόνο αυτής της χρονιάς, απλώς αυτή ήταν η πιο κουραστική. Ελπίζω στην ποσόστωση», λέει στο «Ε» η Ταξιαρχούλα, που στοχεύει στην Ιατρική Θεσσαλονίκης, όπου, με το καλό, θα συναντήσει την αδερφή της, η οποία σπουδάζει ηλεκτρολόγος.

     Ακολουθεί η Μαρία Αποστόλου με 16.686 μόρια, η Ευαγγελία-Μυρσίνη Σκαρλάτου με 15.559 μόρια, και η Ελένη Πέρρου, που έδωσε για δεύτερη χρονιά από την ομάδα Ανθρωπιστικών Σπουδών.

     «ΕΜΠΡΟΣ»

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Από άλλα Λύκεια

ΡΑΧΑΝΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ | ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 19101 | 3ο ΓΕΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ | Από τον Παπάδο

ΒΑΣΙΛΑΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 18525 | 5ο ΓΕΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ | Από τον Παλαιόκηπο

ΧΑΤΖΗΡΑΛΛΗ ΧΡΥΣΑ | ΘΕΟΔΩΡΟΣ | 18114 | 3ο ΓΕΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ | Από τον Παλαιόκηπο
Β.  Βασίλαρου.jpg
Β. Βασίλαρου.jpg (6.99 KiB) Προβλήθηκε 1780 φορές
Βασιλική Βασίλαρου: Πλώρη για Στρατιω¬τική Νοσηλευτική

     Η Βασιλική Βασίλαρου από το 5ο ΓΕΛ βρέθηκε στην πρώτη 20άδα με 18.525 μόρια και βάζει στόχο στρατιωτική σχολή. «Στόχος μου είναι η στρατιωτική νοσηλευτική. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τη σχολή αυτή, προσφέρει επαγγελματική αποκατάσταση και μου αρέσει ο στρατός. Έκανα πολύ σοβαρή προσπάθεια αυτή τη χρονιά, με εντατικό και μεθοδικό διάβασμα, αλλά χωρίς να στερηθώ και τον ελεύθερο χρόνο μου. Ο σεισμός και η αναβολή στις εξετάσεις νομίζω ότι μας πρόσθεσε άγχος. Ήταν ψυχοφθόρο, αγχώδες και κουραστικό να περιμένουμε πότε θα γράψουμε και τι θα γίνει με τα μαθήματα που έμειναν».

     «ΤΑ ΝΕΑ της Λέσβου»



     Οι βαθμολογίες των Πανελλαδικών Εξετάσεων για τους υποψηφίους των Γενικών Λυκείων ανακοινώθηκαν σήμερα σε Λέσβο και Χίο (με καθυστέρηση λόγω του σεισμού). Υπενθυμίζουμε ότι την Παρασκευή ανακοινώθηκαν οι βαθμολογίες των ΕΠΑΛ σε Λέσβο και Χίο.
Ταυτόχρονα, όλοι οι υποψήφιοι μπορούν να βρίσκουν τη βαθμολογία τους στην ιστοσελίδα http://results.it.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας τον οκταψήφιο κωδικό τους και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο του υποψηφίου σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες.

     Σύμφωνα με το υπουργείο, στις εξετάσεις [...]

      Στοιχεία από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης [...]
Στέλιος Ε. Παππάς
Απάντηση