«Συμπεριφορά» υπαλλήλου ...

Θέματα για τη διασφάλιση των δικαιωμάτων των πολιτών στις συναλλαγές τους με τις Δημόσιες υπηρεσίες, γενικής αστυνόμευσης - τροχαίας και σχετικά με τους δημοσίους υπαλλήλους και τους συνταξιούχους.
Απάντηση
Στέλιος Ε. Παππάς
Συγγραφέας
Δημοσιεύσεις: 12123
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 10:16 am
Τοποθεσία: Παππάδος Γέρας

«Συμπεριφορά» υπαλλήλου ...

Δημοσίευση από Στέλιος Ε. Παππάς »

Δ.-νση Μταφορών.jpg
     Dimitrios Stournaras

     25.5.2020

     Σήμερα Δευτέρα πήγα να παραλάβω την άδεια οδήγησης όπως μου είχε πει προ 3μήνου η αρμόδια υπηρεσία της περιφέρειας στη λεωφόρο Κηφισίας, φόρεσα λοιπόν τη μάσκα μου και πήγα στη θυρίδα για την παραλαβή. Ερημιά,αναμονή μόλις 2 λεπτά μέχρι να τελειώσει την κουβεντούλα η υπάλληλος με μία συνάδελφό της. Της έδωσα την προσωρινή άδεια με κοίταξε, ξανακοίταξε την άδεια και μου είπε "δεν μπορείτε να παραλάβετε την άδεια", γιατί ρωτάω έκπληκτος και πάλι η απάντηση ψυχρή και επιτακτική ", γιατί δεν έχετε ραντεβού ", μα μου είπατε να έρθω σε δύο μήνες δεν μου είπατε για ραντεβού, τέλος πάντων μια και ήρθα ..."όχι κύριε".
Άδεια Οδήγησης.jpg
Άδεια Οδήγησης.jpg (5.57 KiB) Προβλήθηκε 1032 φορές
     Έφυγα λίγο εκνευρισμένος γιατί με το όχι της υπαλλήλου, διέκρινα μία ικανοποίηση στο πρόσωπό της για την ταλαιπωρία που μου επέβαλλε. Ας είναι. Αν όμως υπήρχε πολιτική ηγεσία σωστή θα έπρεπε να επικοινωνήσει μαζί μου και να με ενημερώσει ότι το δίπλωμά μου είναι έτοιμο και πως μπορώ να το παραλάβω. Επαναλαμβάνω ότι η υπηρεσία τους μου είπε να πάω. Αλλά που να βρεθεί ευαισθησία γι' αυτούς που τους πληρώνουνε.

     Και ένα σχετικό ερώτημα σε κάθε αρμόδιο. Έχει δοκιμάσει κανείς να τηλεφωνήσει σε αυτά τα τηλέφωνα που μας δίνουν για να κλείσουμε ραντεβού; Μάλλον αυτοί που πρέπει να μας απαντήσουν ....εργάζονται στο σπίτι τους.

     Άλλο ένα ερώτημα. Μήπως, λέω μήπως, μερικοί δημόσιοι υπάλληλοι είναι κατά της ψηφιακής πολιτικής του κ. Πιερακάκη ;

      Δημήτρης Στουρνάρας

==============================


     Σχόλια: Εδώ
Στέλιος Ε. Παππάς
Απάντηση